Charakterystyka migreny

Migrena jest to bardzo silny, często promieniujący ból głowy. Często pojawia się samoistnie. Zakłada się, że napady migrenowe są spowodowane zmianami naczyń krwionośnych. Podstawowym objawem jest ból głowy, jednak nie jest to jedyna dolegliwość. Do innych objawów zaliczyć można zaburzenia wzroku czy mdłości. Migrena znacznie częściej występuje u kobiet. Najczęściej pojawia się u osób młodych i w średnim wieku.

Napady migreny powodują, że chory ma spore problemy z wykonywaniem codziennych czynności. Z tego powodu następuje pogorszenie wydajności i efektywności. Najczęściej atak mija samoistnie. Zazwyczaj napady mogą pojawiać się nawet kilka razy w tygodniu. Chcąc zmniejszyć dolegliwości bólowe, chorzy najczęściej kładą się spać. Tabletki przeciwbólowe nie zawsze są bowiem wystarczające.

Zaobserwowano, że jeśli któryś z rodziców cierpi na migrenę, wzrasta prawdopodobieństwo jej pojawienia się u dzieci. Do ataków migreny mogą się przyczynić niektóre czynniki, takie jak np. stres. Uważa się, że jest to główny czynnik, wyzwalający migrenę. Do pozostałych można zaliczyć złość oraz zmęczenie, zarówno psychiczne, jak i fizyczne. Z tego powodu, osoby cierpiące na migrenę, powinny w miarę możliwości, unikać tych czynników.

Wartec krem ulotka zapalenie wątroby leczenie

Comments are closed.